Jaką wybrać metodę nadruku? Odpowiednią !

Nie wszyscy nasi klienci mają wiedzę na temat nadruków oraz innych metod znakowania odzieży, dlatego chcielibyśmy krótko opisać jak, gdzie, po co i dlaczego używać tych metod a nie innych.

Zacznijmy od najstarszej metody jaką jest sitodruk. To nic innego jak farba, która przechodzi przez małe oczka specjalnej siatki tworząc nadruk ( jedno lub kilkukolorowy ). Najbardziej popularne są farby plastizolowe oraz wodne. Dużym plusem tej metody jest trwały nadruk, stosunkowo niska cena oraz bardzo dobre odwzorowanie nawet szczegółowego projektu. Problem jest w tym, że ta metoda odpada w przypadku małych nakładów oraz wielokolorowych projektów. Opłacalność tej metody zaczyna się od 30-50 szt a najbardziej a najsensowniej jest wykonać powyżej 100 nadruków.

Jeżeli mamy do wykonania mniejszą ilość do wyboru pozostają nam dwie popularne metody. Folia FLEX /FLOCK oraz DTG. Flex i flock to nic innego jak jednokolorowa folia, która po nacięciu noża i wybrania tła nabiera odpowiedni kształt. Następnie nanosi się nadruk na koszulkę i pod wpływem wysokiej temperatury oraz nacisku utrwala w materiale. Idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju jednokolorowych prostych napisów, liter oraz jednolitych powierzchni. Kolory można wybrać z próbnika, gdzie oprócz standardowych odcieni dostępne są również warianty neonowe, z brokatem a nawet fluorescencyjne. Folia flock różni się tym, że zamiast matowej lub błyszczącej folii są celulozowe włókna , które odpowiadają za tzw efekt "meszku".

Jeżeli twój projekt jest bardziej wymagający np.zawiera sporo kolorów, przejść tonalnych czy szczegółów to najlepszą metodą będzie nadruk cyfrowy, czyli tzw. DTG. Ten rodzaj znakowania można porównać do wydruku na zwykłej drukarce atramentowej, tylko że ta jest dużo większa, posiada inne farby a zamiast kartek umieszcza się koszulki, które jeszcze po samej fazie nadruku należy wgrzać, aby go utrwalić. Idealnie nadaję się do wydruku wszelkiego rodzaju zdjęć, złożonych projektów ukazując głębię kolorów. Minusem jest niestety trwałość w porównaniu do poprzednich metod, jednak posiadane przez nas maszyny oraz farby w odróżnieniu od dostępnych na rynku gwarantują wysoką jakość wydruku.

Haft idealnie nadaje się na odzież roboczą, czapki, polary czy inne materiały ( np. welur ) , na których ciężko umieścić jakąkolwiek inną metodę znakowania. Jest wyjątkowo trwały, jednak nie można dostosować go do wszystkich wzorów a samo przygotowanie produkcji jest dość kosztowne, ponieważ wymaga stworzenia specjalnego programu.

Najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem przy doborze odpowiedniej metody znakowania jest po prostu kontakt z nami. Nasz specjalista pomoże dostosować projekt oraz nadruk tak, aby spełniał potrzeby klientów zarówno na poziomie jakości wykonania oraz ceny.