Przypuszcza się, że najstarsza odzież pojawiła się około 170 tys. lat temu, a więc i zaczęła się era pozyskiwanai materiałów i tworzenia z nich.
Z biegiem lat zmienił się proces tworzenia tekstyliów, sposób pozyskiwania surowców oraz zmieniły się procesy technologiczne, włókna naturalne zastępujemy sztucznymi, które są podobnej jakości co naturalne.

Bawełna, bawełna z elastanem, poliester, a może coś bardziej nietypowego? Sukienka, spodnie, bluzka? Jeśli nie wiesz jaki materiał wybrać do danego typu odzieży, możesz skontaktować się z nami, a my doradzimy Ci.

Na początku swojej przygody z krawiectwem polecamy korzystanie ze stocków z materiałami. Są to materiały, które są pozostałościami po jakiejś kolekcji lub po prostu, dana firma zamówiła go za dużo co czyni materiał w 100% wartościowym. Idealnie nadają się na początek ze względu na cenę (co prawda nawet doświadczone krawcowe mogą sięgnąć po takie materiały, liczy się kreatywność), nie musicie wydawać setek złotych, aby zacząć naukę. Wystarczy odrobina kreatywności i fantazji.