Kategorie bloga

Tagi postu

Ostatnie artykuły

Certyfikat OEKOTEX

Czy Twoja kolekcja ubrań ma certyfikat OEKO-TEX®?


Jeśli przed Tobą bardzo ważna decyzja o wyborze materiałów, z których szwalnia 4lans odszyje całą kolekcję ubrań, zadbaj o to, aby posiadały certyfikat OEKO-TEX®.
Na początku musisz wiedzieć, że Twój klient jest wyjątkowo wymagający i wnikliwie zapozna się z opisem odzieży, jaką oferujesz. Społeczeństwo jest świadome zagrożeń, jakie czyhają na nas, jeśli nie zadbamy o jakość wyrobów, z jakich na co dzień korzystamy. Mamy tu na myśli przede wszystkim te, które mają bezpośredni kontakt ze skórą. Wśród nas jest coraz więcej alergików, którzy biorą pod lupę metki odzieży oferowanej w sklepach stacjonarnych i internetowych. Postaw na pełen komfort użytkowania Twojej odzieży, troszcząc się o jej certyfikację.

Co oznacza Certyfikat OEKO-TEX®?


Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 to jeden z najbardziej powszechnych dokumentów gwarantujących bezpieczeństwo wyrobów tekstylnych. Potwierdza, że dana tkanina lub dzianina nie posiada w swoim składzie substancji toksycznych bądź potencjalnie toksycznych, czyli m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych ani metali ciężkich. Niniejszy znak bezpieczeństwa staje się obecnie coraz bardziej popularny w szeroko pojętym świecie fashion. Zwróć na niego uwagę, zlecając odszycie kolekcji ubrań.
Certyfikat, o którym mowa, jest wystawiany w momencie, gdy próbki tkanin lub dzianin pomyślnie przeszły testy laboratorium, które jest do tego uprawnione. Ocenie poddawane są również kryteria trwałości koloru czy zapachu. Po badaniach sporządzony zostaje szczegółowy raport.

Certyfikat OEKO-TEX® a odzież dziecięca


Jeśli w fazie projektu jest odzież dla dzieci, wymóg certyfikacji to absolutny must have. Kontakt ze śliną czy potem malucha nieprzetestowanej dzianiny lub tkaniny może wywołać niepożądane rezultaty, np. odczyn alergiczny.
Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, eksperci 4lans służą dobrą radą. Jesteśmy po to, żeby czuwać nad każdym etapem tworzenia Twojej marki odzieżowej. Zespół 4lans opowiada się za wcieleniem w życie działań, które mają na celu zwalczanie wyrobów tekstylnych, które mogą zagrażać komfortowi życia człowieka. Jednogłośnie rekomendujemy skorzystanie z materiałów opatrzonych certyfikatem OEKO-TEX® Standard 100.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień