Kategorie bloga

Tagi postu

Ostatnie artykuły

Jak wygląda strój sportowy

Współcześnie dbanie o zdrowie i dobrą kondycją cieszy się dużą popularnością. Coraz więcej osób uprawia różne dyscypliny sportowe nie tylko zawodowo, ale również amatorsko. Bez względu na to, jak często ćwiczymy, warto zadbać o odpowiedni strój sportowy. Prawidłowo dobrany nie tylko zapewni maksymalny komfort podczas treningu, ale również ochroni przed powstaniem kontuzji, czy też nieprzyjemnych otarć, a nawet odparzeń. Zastanawiasz się jaki strój sportowy kupić oraz na co warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury.

Z czego składa się strój sportowy

To z czego składa się strój sportowy, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim istotne jest, jaką dyscyplinę zamierzamy trenować. Przy wyborze stroju sportowego ważna jest także pora roku. Inny zestaw będzie bowiem obowiązywał, kiedy trenujemy w czasie ciepłych miesięcy, a inny jesienią i zimą. Najczęściej spotykane stroje sportowe składają się z koszulki, spodenek, wysokiej jakości bielizny oraz odpowiedniego obuwia. Zestaw ten doskonale sprawdza się w większości dyscyplin sportowych. Ważnym elementem stroju sportowego jest również czapka. W okresie wiosenno-letnim, będzie ona chroniła głowę przed przegrzaniem, natomiast w czasie jesieni i zimy przed nadmiernym wychłodzeniem.

Rodzaje stroju sportowego

Rodzaje strojów sportowych możemy podzielić ze względu na dyscypliny. W przypadku sportów naziemnych ubiór różni się rodzajem tkanin i krojem. Jeżeli jednak chodzi o podstawowe elementy, strój sportowy jest do siebie podobny. Dobierając ubiór do dyscyplin naziemnych, warto zadbać także o odpowiednią bieliznę. Skarpetki uszyte z wysokiej jakości materiałów nie tylko chronią przed otarciami, ale również przed powstaniem nieprzyjemnego zapachu, a nawet zmian grzybiczych. Jak wygląda sytuacja w przypadku dyscyplin wodnych? W tym wypadku strojem sportowym będzie kostium kąpieli i czepek pływacki. W zależności od zaawansowania treningów pomocne mogą okazać się także okulary pływackie.

Materiały wykorzystywane do produkcji stroju sportowego

Jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych w strojach sportowych jest polamid. Z tego rodzaju tkaniny szyte są m.in. stroje kąpielowe. W przypadku dyscyplin naziemnych uprawianych sporadycznie dużą popularnością cieszy się klasyczna dresówka. W zależności od gramatury doskonale sprawdza się ona nie tylko latem, ale również w czasie chłodniejszych miesięcy. Dodatkowo strój sportowy wykonany z dresówki jest miły w dotyku oraz zazwyczaj zapewniają pełną swobodę ruchów.

Strój sportowy idealny także na co dzień

W niektórych wypadkach stroje sportowe wybierane są nie tylko w celu uprawiania sportów. Dużą popularnością cieszy się na przykład odzież termiczna, która doskonale chroni organizm przed wyziębieniem. Jest niezwykle lekka oraz ciepła, dzięki czemu zapewni komfort przebywania na dworze nawet w czasie zimy. Podobnie jest w przypadku kurtek narciarskich, które chętnie wybierane są na co dzień nie tylko na dzieci. Lekka konstrukcja zapewnia przede wszystkim ochronę przed zimnem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień