PROTOTYPY ODZIEŻOWE/SZABLONY

Projektowanie odzieży wymaga sporo pracy, ponieważ oprócz pomysłu składają się na nie: konstrukcja odzieży (tworzenie szablonów) oraz odszycie prototypów. Stworzenie kolekcji ubrań w pierwszej kolejności wymaga pomysłu. Jego zarys należy "przelać" na kartkę lub pokazać już gotowe zdjęcia- inspiracje. My na tej podstawie wycenimy stworzenie szablonu krawieckiego oraz uszycie prototypu. Ceny za szablon główny zaczynają się od 50 zł a za jego stopniowanie, czyli stworzenie szablonu dla reszty rozmiarów (od 25zł/rozmiar). Jeżeli nie posiadasz nic na czym będziemy mogli bazować, potrzebujemy jak najszerszy opis projektu.

Szablony tworzymy w wersji tradycyjnej na sztywnym papierze lub w wersji cyfrowej w opcji zdigitalizowanej, którą później w bardzo prosty sposób można wydrukować na ploterze. Cena zależy od skomplikowania oraz czasochłonności projektu. Oprócz stworzenia samego szablonu w przypadku tych z dygitalizowanych jesteśmy w stanie zaplanować układ kroju oraz oszacować zużycie materiału.

Następnym etapem jest odszycie pierwowzoru, który później trafia do klienta w celu jego przetestowania zarówno pod kątem konstrukcji,użytych materiałów jak i jakości szycia oraz nadruków. Po ewentualnych zmianach i dopracowaniu szablonu głównego uzgadniamy z klientem ilość rozmiarów i zabieramy się za stopniowanie. Ważne jest aby przy większych rozmiarach, zachowana była odpowiednia konstrukcja modelu.