PROTOTYPY ODZIEŻOWE/SZABLONY

Projektowanie odzieży wymaga sporo pracy, ponieważ oprócz pomysłu składają się na nie: konstrukcja odzieży, tworzenie szablonów, stopniowanie oraz odszycie prototypów. Stworzenie kolekcji ubrań w pierwszej kolejności wymaga pomysłu. Jego zarys należy "przelać" na kartkę, pokazać gotowe zdjęcia- inspiracje lub opisać zamysł na podstawie swoich ulubionych części garderoby. My na tej podstawie wycenimy stworzenie szablonu krawieckiego oraz uszycie prototypu. Ceny za szablon główny zaczynają się od 50 zł a za jego stopniowanie, czyli stworzenie szablonu dla reszty rozmiarów (od 25zł/rozmiar). Jeżeli nie posiadasz nic na czym będziemy mogli bazować, potrzebujemy jak najszerszy opis projektu.

Szablony tworzymy w wersji tradycyjnej na sztywnym papierze lub w wersji cyfrowej w opcji zdigitalizowanej, którą później w bardzo prosty sposób można wydrukować na ploterze. Cena zależy od skomplikowania oraz czasochłonności projektu.

W przypadku zdigitalizowanych szablonów jesteśmy w stanie zaplanować układ kroju oraz oszacować zużycie materiału. Zanim przystąpimy do szycia dobieramy wraz z klientem materiały, odpowiedni rodzaj nadruku, dodatki typu metki czy taśmy oraz ewentualne specjalne ściegi ( np. ścieg płaski przy odzieży sportowej ).

Następnym etapem jest odszycie pierwowzoru, który później trafia do klienta w celu jego przetestowania zarówno pod kątem konstrukcji,użytych materiałów jak i jakości szycia oraz nadruków. Po ewentualnych zmianach i dopracowaniu szablonu głównego uzgadniamy z klientem ilość rozmiarów i zabieramy się za stopniowanie. Ważne jest aby przy większych rozmiarach, zachowana była odpowiednia konstrukcja modelu.

Po akceptacji pierwowzoru bardzo często ( wręcz nalegamy ) do stworzenia tzw „demówek” czyli odszyciu zaakceptowanego już pierwowzoru, ale we wszystkich rozmiarach po to aby sprawdzić jak dany model został odpowiednio stopniowany oraz czy inne rozmiary odpowiadają wymaganiom klienta.