Rysunek techniczny

Rysunek techniczny

Znamy się na rzeczy, również jeśli chodzi o rysunek techniczny odzieży. Od niego warto zacząć każdy projekt! Jeśli zasady panujące w świecie projektowania odzieży są Ci obce, zdaj się na wiedzę i doświadczenie ekspertów ze szwalni 4lans.

Jakie jest przeznaczenie rysunku technicznego?

- profesjonalna dokumentacja techniczna Twojej kolekcji - przygotowanie atrakcyjnej oferty dla kupca mody (tzw. line sheet) - przekazanie rysunków technicznych rzecznikowi patentowemu w celu ochrony projektu (wzór przemysłowy)

Jak powstaje rysunek techniczny?

Pracę nad odszyciem odzieży rozpoczynamy od przygotowania projektu lub rysunku technicznego. Wspomniany rysunek posłuży nam do stworzenia bazy (zazwyczaj jest to środkowy rozmiar M lub inny podany przez klienta), na podstawie którego stworzymy prototyp. Jest on potrzebny, aby zwizualizować koncepcję całego projektu, co zdecydowanie ułatwi pracę w kolejnych tygodniach oraz da holistyczny pogląd klientowi na projekt, a także ułatwi jego analizę na każdym etapie realizacji.

Na jakiej podstawie przygotowuje się rysunek techniczny?

Szwalnia 4lans przygotowuje rysunki techniczne w oparciu o fizycznie dostarczone ubrania, fotografie z widocznymi szczegółami lub schematy, które jesteśmy w stanie przedstawić w formie elektronicznej. Kosztorys projektu zależy od liczby rysunków oraz stopnia skomplikowania całego projektu.

Jakie elementy zawiera rysunek techniczny?

Rysunek techniczny zawiera każdy element ostatecznego modelu, w tym: krój, cięcia, stebnowania, detale, przez co jest kwintesencją całego know-how kolekcji odzieżowej. Najczęściej rysunek techniczny uzupełniamy o dodatkowe informacje opatrzone strzałkami czy wymiarami. Otrzymasz od nas przynajmniej dwa rysunki prezentujące przód i tył odzieży. W niektórych sytuacjach konieczne będzie przedstawienie istotnego, a zarazem skomplikowanego detalu stroju, który na pierwszy rzut oka nie jest widoczny. Dzięki tej skrupulatności osoby, które wcześniej nie miały styczności z projektem, nie będą miały problemu z bezbłędną interpretacją rysunku. Dodatkowo, prezentując efekty pracy naszej szwalni, każdy nowo powstały model warto wzbogacić o zdjęcia z sesji z fotomodelką, które przyciągną wzrok rozmówcy i zainteresują go omawianą koncepcją.

Jak zlecić rysunek techniczny?

Jeśli interesuje Cię wycena przygotowania profesjonalnych rysunków technicznych w szwalni 4lans, prosimy o kontakt mailowy: biuro@4lans.pl. Zdaj się na kompetentnych konstruktorów odzieży damskiej, dziecięcej czy sportowej!

Rysunek techniczny

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.