Kategorie bloga

Tagi postu

Ostatnie artykuły

Certyfikat GOTS

Wszystko, co warto wiedzieć o certyfikacie GOTS


W opisach tkanin i dzianin zauważyłyście oznaczenie GOTS? Dowiedzcie się, co oznacza!
Ostatnio w mediach dużo mówi się na temat troski o środowisko naturalne. Jednym z najczęściej powtarzanych się argumentów jest wymóg produkcji tekstyliów według ściśle określonych norm. Chodzi przede wszystkim o mniejsze zużycie energii i wody. Ważne jest również pochodzenie materiałów z upraw biologicznych, które nie stosują niebezpiecznych pestycydów. Niezwykle istotna jest również rola rolników, którzy samodzielnie mogą decydować o materiale siewnym i uprawnym, aby utrzymać żyzność gleby na dłużej.
Wyroby włókiennicze, które spełniają wspomniane normy, otrzymują znaczek GOTS wraz z numerem licencji. Podlegać on będzie naturalnej biodegradacji, co sprzyja Matce Naturze. Sygnatura gwarantuje także, że zakład produkujący materiał funkcjonuje z poszanowaniem wymogów BHP swoich pracowników, którzy realizują swoje obowiązki w godnych warunkach.

GOTS – materiały społecznie odpowiedzialne


Global Organic Textile Standard to w skrócie GOTS. Obejmuje dwie kategorie wyrobów: ekologiczne i wyprodukowane z procentowym użyciem surowców ekologicznych. Geneza włókien produkowanych zgodnie ze standardem GOTS, powinna być naturalna. Co ważne, produkty nie powinny zawierać żadnych materiałów wytworzonych przy użyciu GMO. Tutaj znów kłania się ekologia. Warto również wiedzieć, że producenci materiałów zobligowani są do stosowania oczyszczalni i zamkniętego obiegu wody, co ma niemałe znaczenia przy produkcji bawełny czy lnu.

Świadomi klienci 4lans


Coraz więcej klientów 4lans decyduje się na odszycie kolekcji odzieży z dzianin z certyfikatem GOTS. I tak narodziła się koncepcja wyprodukowania dzianiny organicznej z certyfikatem GOTS. Przy okazji jest to niemały powód do dumy, szczególnie eksponowany w opisach produktu w sklepie czy mediach społecznościowych.
Jesteś zainteresowany certyfikowaną dzianiną organiczną? To dobry materiał na Twoją kolekcję ubrań. Zachęcamy do kontaktu!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień